Adaptogeny

AdaptogenyModerní historie adaptogenů začíná v roce 1940, kdy ruští botanici Lazarev a Brekhram prozkoumali více než 4000 rostlin a bylin a mezi nimi identifikovali 12 velmi speciálních - adaptogenů. Do roku 1984 bylo publikováno více než 1500 farmakologických a klinických studií na tyto adaptogenní byliny. Tento výzkum adaptogenních vlastností rostlin pokračuje i dnes a není pochyb, že tyto adaptogeny zvyšují adaptaci organismu na stres a normalizují fyziologii a zdraví pokožky. Tyto jedinečné rostliny přežily dobu ledovou a přizpůsobili se životu v nejnáročnějších podmínkách na této planetě, životu na Sibiři. Výsledkem je, že mají vzácné vlastnosti, které pomáhají zlepšit celkové zdraví, pokud se používají terapeuticky a zároveň jsou známé pro zpomalení procesů stárnutí na pokožce.

Zde jsou některé adaptogeny, které používáme:

  • Rozchodnice Růžová (Rodiola Rosea) - Ruské nejlépe střežené tajemství zdraví a dlouhověkosti" (Dr. Howard Peiper). Je známá pro své fantastické adaptogenní vlastnosti. Existuje více než 20 druhů Rozchodnice v přírodě, ale vzhledem k přítomnosti klíčových složek jako Rosavin, ROSARINA a Rosin je Rozchodnice Růžová ruského původu ze Sibiře nejdůležitější použití pro oddálení stárnutí.
  • Ženšen sibiřský - je keř, velmi odolný vůči extrémní ruské zimě. Je známý pro své adaptogenní vlastnosti a celou řadu minerálů příznačných pouze pro tento typ ženšenu. V Rusku se tato rostlina tradičně používá k léčbě infekce, léčení nemocí a zlepšení vzhledu kůže.
  • Klanopraška čínská - sibiřská rostlina podobná vinné révě. Její plod, podobný višní je dobře známý pro své přírodní léčivé účinky a je jeden z nejúčinnějších adaptogenů na planetě. V Rusku je Klanopraška tradičně používán lovci Nanai na zlepšení nočního vidění, jako tonikum na potlačení pocitu hladu, žízně a vyčerpání. Klanopraška je plný vitaminu E, přírodního vitaminu prospěšného pokožce, který je silný antioxidant s léčebnými a preventivními vlastnostmi. Obsahuje také vysoký obsah vitaminu C, minerálních látek a esenciálních olejů.
  • Arálie manžurská - nabízí omlazení a pevnost pokožky tím, že zlepší její odolnost vůči vnějším vlivům a detoxikaci. Díky stimulaci, tonizaci a adaptogenním vlastnostem, poskytuje příznivý účinek na suchou a ochablou pokožku na obličeji, obnovení její pružnosti a vyhlazení vrásek a jemných linek. Krásné tonizuje pleť, činí ji sametově jemnou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení