Certifikáty

Ecocert

Jaké jsou výhody kosmetiky s ECOCERT certifikací?

ECOCERT

Ecocert: inspekční a certifikační organizace pro udržitelný rozvoj. Byla založena v roce 1991 ve Francii a v současnosti provádí inspekce ve více než 80 zemích světa, což ji činí jednou z největších ekologických certifikačních organizací na světě. Zajištění čistoty a kvality certifikátem ECOCERT znamená dodržení nejpřísnějších a nejprestižnějších standardů pro výrobce přírodní a ekologické kosmetiky. Stanoví požadavky na formule složení produktů vyráběných z přírodních komponentů, jejich kvalitu a způsob zpracování.

Využívání živočišných složek, rafinovaných ropných produktů a používání praxe testování na zvířatech jsou zakázány. Organické látky používané v kosmetice musí být v souladu s požadavky ECOCERT, a to je:

 • Semena rostlin nejsou podrobeny genetické modifikaci.
 • Zákaz používání chemických hnojiv na farmách.
 • Zákaz používání pesticidů, hubení škůdců se provádí pomocí jejich přirozených nepřátel, nebo nejedovatými alternativami schválenými ECOCERT.
 • Produkty jsou vyráběny a skladovány v ekologických prostorách.
 • Speciální postupy dokumentace Vám umožnují sledovat výrobu kosmetiky z kvalitních surovin, její balení až po konečné doručení zákazníkovi.
 • Dvakrát za rok provádí ECOCERT kontrolu výrobních linek, aby byly všechny její požadavky prováděny. ECOCERT upravuje a kontroluje nejen součásti a komponenty kosmetiky, ale i celý výrobní proces.
 • Produkty certifikované ECOCERT jsou šetrné k životnímu prostředí i společnost, která je vyrábí.

Přírodní kosmetika certifikována ekocertifikátem Greenlife podle standardů ECOCERT je k dispozici na cosmetics.ecocert.com.

ICEA

ECO BIO ICEA

ICEA je hlavní certifikační orgán přírodních kosmetických přípravků (přírodní kosmetika, biokosmetika, eko-kosmetika ...) v Itálii. Italská asociace ekologického zemědělství (AIAB) a Institut etické certifikace (ICEA), spolu se skupinou výrobců, položili základy pro posuzování přírodní a eko kosmetiky. Kosmetika, tj. vše, co se používá při péči o tělo, dostane status přírodní, pouze tehdy pokud splňuje nejpřísnější požadavky certifikačního úřadu.

Toto je pak uznáno i certifikátem, odpovídajícím označením na obalu výrobku.

Co ICEA kontroluje?

Všechny fáze výroby podstupují každoročně přísný systém certifikace. Je kontrolován celou řadou požadavků na bioprodukty:

 • Absence umělých přísad a technologií genetického inženýrství ve výrobě.
 • Vše, včetně produkce odpadních plynů, produkování odpadu, spotřeb energií, dopravní a hygienické normy jsou velmi striktně stanoveny.
 • Výroba a skladování musí být prováděno v souladu s přísnými ekologickými předpisy.
 • ICEA inspekce (audit) je prováděna několikrát za rok, přímo na místě výroby.
 • Je dodávána kompletní dokumentace, v níž se dá sledovat vše, od příjmu surovin, jejich zpracování a skladování, až po expedici výrobků konečnému spotřebiteli. Toto také prochází povinnou inspekcí.
FERRARA UNIVERSITY

Všechny kosmetické produkty organického původu procházejí významným klinickým výzkumem a testováním na jejich účinnost, bezpečnost a snášenlivost pokožkou. Výzkumy jsou prováděny nezávislými odborníky v dermatologii a alergologii. Testy jsou prováděny jen na lidech, kteří se na nich dobrovolně podílejí.

Testy na reálných lidech prokazují skutečnou účinnost a bezpečnost. Účinnost kosmetických výrobků Natura Siberica, certifikovaných jako ECO BIO kosmetika, byla potvrzena dermatologickými testy v laboratořích university Ferrara v Itálii.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách www.consorzioferrararicerche.it .

COSMOS NATURAL

Značka Německé obchodní a průmyslové komory.

COSMOS NATURAL

Sdružení podniků zaobírajících se výrobou a prodejem léků, potravinových doplňků a přípravků v péči o tělo, garantuje, že produkt vyrobený z nejkvalitnějších surovin kontrolovaného ekologického zemědělství nebo certifikované sklizně, neobsahuje látky cizí lidskému organismu, ale jen čisté rostlinné oleje, žádné konzervační, vonné nebo barvicí látky a výrobek, ani jeho výchozí suroviny nepocházejí z mrtvých zvířat.

Sdružení se nachází v německém Mannheimu, organizuje více než 440 výrobců a distributorů. V roce 1996 ve spolupráci s předními výrobci přírodní kosmetiky BDIH vyvinuli všeobecné pokyny pro certifikaci přírodní kosmetiky a to s ohledem na očekávání spotřebitelů. Na základě těchto pokynů, nezávislý institut testoval více než 2000 produktů na jejich obsah a výrobní metody.

WILD HARVESTED

Sběr divoce rostoucích bylin

WILD HARVESTED

Sibiř, díky jeho extrémním podmínkám, nabízí byliny světové kvality s unikátními vlastnostmi pro zdraví a krásu, jaké je možné jen těžko najít kdekoliv jinde na světě. Pokud chtějí byliny přežít na Sibiři, musí si syntetizovat vysoce účinné obranné látky a mají mimořádně antioxidační vlastnosti. Například dutohlávka sněžná, díky úžasné síle a vitalitě, je zelená i pod sněhem při teplotě až minus 50 ° C. Obsahuje jedinečnou formu kyseliny usnové, o které se traduje, že má až magický význam pro pleť, aktivně obnovuje buňky a účinně zpomaluje proces stárnutí.

 

 • Sibiřská borovice zakrslá má každý měsíc centimetrové přírůstky, i když je půda komplet zmrzlá, řídká a kamenitá.
 • Moruška severní je přizpůsobena přežít teploty -50 ° C a přitom produkuje dva krát více vitaminu C než citron.
 • Divoký altajský rakytník má největší obsah přírodního vitaminu E v celé rostlinné říši.
 • Sibiřská šalvěj je přírodní lék pro zvířata tajgy, které když jsou zraněná nebo nemocná, vyhledávají její kouzlo pro rychlé uzdravení.

Používáme všechny tyto jedinečné vlastnosti sibiřských rostlin na vytvoření kosmetiky, která dokáže naplnit Vaši pleť mimořádně silnou vitální energií.

Zachování divoké přírody

Naším cílem je mít pozitivní dopad na ekologii divoké krajiny, kde se bylinky sklízejí. Pokud jsou sklízeny a ořezány správně, většina rostlin a bylin reaguje na nerušivé prořezávání novým růstem. Kromě toho má zásadní význam pro sběr bylinek jejich konkrétní velikost a věk, a také čas sklizně, které jsou klíčovými prvky na nejvyšší koncentraci složek, které mají co nejúčinněji chránit zdraví a krásu pokožky. To je důvod, proč jsou všechny byliny ze sibiřské divoké přírody, používané v našich produktech, sklízené ručně domácími lidmi malých sibiřských kmenů. 

Vegan

Vegan

Logo se zelenou slunečnicí označuje výrobky zcela bez živočišných produktů a netestované na zvířatech. Uděluje jej britská nezisková organizace Vegan Society založená na podporu filosofie a životního stylu veganství. Produkty musí splňovat standardy Vegan Animal-free Standards.

Cílem společnosti je učinit z veganství široce uznávaný a respektovaný přístup vedoucí k odstranění utrpení zvířat, k zastavení ničení přírody a navrácení ke správným a smysluplným hodnotám. Kosmetika a drogerie označená ochrannou známkou Vegan nesmí obsahovat žádné živočišné produkty a zakázáno je také testování na zvířatech ve všech fázích výroby produktu.

Podpora malým sibiřským kmenům

Podpora malým sibiřským kmenům

Natura Siberica se zavazuje, že bude nakupovat plané sibiřské byliny etickým a zodpovědným způsobem, aby takto přispěla k udržení obživy původních obyvatel Sibiře a ruského Dálného východu. Existuje 41 etnických skupin a každá z nich si zachovala svůj vlastní jazyk a jedinečnou kulturu. V některých z těchto skupin už žije méně než 1000 lidí. Takže už zbývá třeba jen 540 Aleutů a 276 Tazyovů. Toto je také důvod, proč jsme přesvědčeni, že naše pomoc je zásadní krok pro zachování různých kultur a tradic sibiřských kmenů.

Platíme vysokou cenu za ruční sběr divoce rostoucích bylin a rostlin s cílem pomoci malým sibiřským kmenům, aby se mohli nejen starat o rodiny, ale i plnit sociální a environmentální potřeby jejich komunity. Tak si Natura Siberica klade za cíl přinést pozitivní změny do života těchto lidí. Pouze tím, že se rozhodnete koupit některý z našich produktů, pomůžete malým původním sibiřským kmenem, jejich rodinám a jejich společenství.

Adaptogeny

AdaptogenyModerní historie adaptogenů začíná v roce 1940, kdy ruští botanici Lazarev a Brekhram prozkoumali více než 4000 rostlin a bylin a mezi nimi identifikovali 12 velmi speciálních - adaptogenů. Do roku 1984 bylo publikováno více než 1500 farmakologických a klinických studií na tyto adaptogenní byliny. Tento výzkum adaptogenních vlastností rostlin pokračuje i dnes a není pochyb, že tyto adaptogeny zvyšují adaptaci organismu na stres a normalizují fyziologii a zdraví pokožky. Tyto jedinečné rostliny přežily dobu ledovou a přizpůsobili se životu v nejnáročnějších podmínkách na této planetě, životu na Sibiři. Výsledkem je, že mají vzácné vlastnosti, které pomáhají zlepšit celkové zdraví, pokud se používají terapeuticky a zároveň jsou známé pro zpomalení procesů stárnutí na pokožce.

Zde jsou některé adaptogeny, které používáme:

 • Rozchodnice Růžová (Rodiola Rosea) - Ruské nejlépe střežené tajemství zdraví a dlouhověkosti" (Dr. Howard Peiper). Je známá pro své fantastické adaptogenní vlastnosti. Existuje více než 20 druhů Rozchodnice v přírodě, ale vzhledem k přítomnosti klíčových složek jako Rosavin, ROSARINA a Rosin je Rozchodnice Růžová ruského původu ze Sibiře nejdůležitější použití pro oddálení stárnutí.
 • Ženšen sibiřský - je keř, velmi odolný vůči extrémní ruské zimě. Je známý pro své adaptogenní vlastnosti a celou řadu minerálů příznačných pouze pro tento typ ženšenu. V Rusku se tato rostlina tradičně používá k léčbě infekce, léčení nemocí a zlepšení vzhledu kůže.
 • Klanopraška čínská - sibiřská rostlina podobná vinné révě. Její plod, podobný višní je dobře známý pro své přírodní léčivé účinky a je jeden z nejúčinnějších adaptogenů na planetě. V Rusku je Klanopraška tradičně používán lovci Nanai na zlepšení nočního vidění, jako tonikum na potlačení pocitu hladu, žízně a vyčerpání. Klanopraška je plný vitaminu E, přírodního vitaminu prospěšného pokožce, který je silný antioxidant s léčebnými a preventivními vlastnostmi. Obsahuje také vysoký obsah vitaminu C, minerálních látek a esenciálních olejů.
 • Arálie manžurská - nabízí omlazení a pevnost pokožky tím, že zlepší její odolnost vůči vnějším vlivům a detoxikaci. Díky stimulaci, tonizaci a adaptogenním vlastnostem, poskytuje příznivý účinek na suchou a ochablou pokožku na obličeji, obnovení její pružnosti a vyhlazení vrásek a jemných linek. Krásné tonizuje pleť, činí ji sametově jemnou.
COSMOS-STANDARD AISBL

 

 

 

 

 

 

 

 

Natura Siberica je první a zatím jediná ruská společnost, která je členem prestižní COSMOS-Standard AISBL

COSMOS - je nová asociace pro certifikaci kosmetických přípravků, která byla v roce 2010 založena pěti předními expertními organizacemi v oblasti ekologických kosmetických výrobků: Soil Association (Velká Británie), Cosmebio & ECOCERT (Francie), BDIH (Německo) a ICEA (Itálie). COSMOS-Standard AISBL vznikla speciálně za účelem kosmetických přípravků. 

COSMOS hodnotí produkty na základě celé řady různých parametrů:

 • Zkoumání původu surovin.
 • Zkoumání procesu zpracování komponentů.
 • Hodnocení konečného obsahu produktu.
 • Kontrola skladování, výroby a podmínek balení.
 • Environmentální dopad výrobku na všech stupních výroby, skladování i použití.
 • Služby při označování kosmetiky.
 • Poskytování informací o produktech zákazníkům.
 • Zkoumání původu surovin.
 • Inspekce, certifikace výrobků a kontrola všech fází výroby.

Hlavním cílem COSMOS Standard AISBL je vytvořit stabilní vývoj a udržení přirozené rovnováhy na planetě. Realizace těchto úkolů je možná za dodržení následujících pravidel:

 • Podpora využívání ekologických produktů a zachování biodiversity.
 • Zodpovědné využívání přírodních zdrojů bez poškození životního prostředí.
 • Využívání takových procesů zpracování a výroby, které nejsou nebezpečné pro zdraví a bezpečnost osob a životního prostředí.
 • Integrace a rozvoj konceptu "Zelená chemie".

Poslední nové pravidlo v COSMOS Standard je, že bere v úvahu zvláštnosti a omezení kosmetických přípravků a jejich přísad (včetně těch, které se nacházejí také v potravinách) a je základním kamenem úspěšné realizace stanovených úkolů. Certifikované výrobky budou označeny speciálním logem jednoho z pěti členů zakládajících společností (v závislosti na tom, který z nich certifikoval produkt) a  "COSMOS ORGANIC" nebo "COSMOS NATURAL". Od roku 2014 COSMOS-Standard AISBL nahradí stávající systémy certifikace zakládajících členů.

Pro více informací navštivte oficiální web www.cosmos-standard.org.

9 položek celkem