Kolagen

Kolagen patří mezi základní stavební složku pojivových tkání a jedná se o bílkovinu nerozpustnou ve vodě. Tato významná bílkovina tvoří téměř 30 % všech proteinů obsažených v našem těle. V kůži se kolagen vyskytuje až ze 70 % a celkově tvoří přibližně 10 % celkové hmotnosti lidského těla.Hlavní funkcí je působit jako pojivo buněk prakticky v celém těle, to znamená nejen v kostech, šlachách, kloubech a pokožce, ale například i v cévách, rohovce oka a dokonce v zubech.

Ale jaké má účinky? Proč jej užívat a za jakým účelem? Dočtete se v našem článku.

Základní typy kolagenu

  • Typ I – nejrozšířenější typ, který je obsažen v kostech(kloubech), zubech, šlachách a kůži
  • Typ II – je obsažen v chrupavkách a má za úkol tlumit nárazy v kloubech, nejlépe se hodí pro regeneraci chrupavek, kloubů a kostí
  • Typ III – je obsažen zejména v kůži, svalech a kostech, kde slouží jako pomocník při poranění, později přechází v typ I

Tělo, zejména v mladém věku si dokáže kolagen samo, avšak s přibývajícím věkem tato produkce klesá, cca od 25. roku. Hodně dokáže pomoci zdravý životní styl, a hlavně zdravá strava bohatá na kolagen, která může zpomalit pokles produkce a zároveň doplnit kolagen formou jídla. Po 45. roce se již kolagen téměř netvoří. Musíme mu proto k tvorbě dopomoci. Zdravá a vyvážená strava dokáže mnoho, ale pro získání dostatečného množství kolagenu to nemusí stačit, nebo se nemusí vstřebat. Průběžné doplňování kolagenu (strava a později i doplněk stravy) by mělo být proto v zájmu každého člověka, který si chce co nejdéle zachovat zdravé a mladé tělo s funkčním pohybovým aparátem, zdravou pokožkou, vlasy či nehty. Na lepší vstřebatelnost kolagenu mají vliv i některé vitamíny a minerály, mezi něž patří zejména vitamín C, vitamín E, zinek a Biotin (vitamín B7), a to nejlépe ve vysoce vstřebatelné lipozomální formě pro maximalizaci využitelnost kolagenu v těle.

Nejprodávanější

Cena

5151125
15151125

Značky

Položek k zobrazení: 7
7 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení