Ecocert

Jaké jsou výhody kosmetiky s ECOCERT certifikací?

ECOCERT

Ecocert: inspekční a certifikační organizace pro udržitelný rozvoj. Byla založena v roce 1991 ve Francii a v současnosti provádí inspekce ve více než 80 zemích světa, což ji činí jednou z největších ekologických certifikačních organizací na světě. Zajištění čistoty a kvality certifikátem ECOCERT znamená dodržení nejpřísnějších a nejprestižnějších standardů pro výrobce přírodní a ekologické kosmetiky. Stanoví požadavky na formule složení produktů vyráběných z přírodních komponentů, jejich kvalitu a způsob zpracování.

Využívání živočišných složek, rafinovaných ropných produktů a používání praxe testování na zvířatech jsou zakázány. Organické látky používané v kosmetice musí být v souladu s požadavky ECOCERT, a to je:

  • Semena rostlin nejsou podrobeny genetické modifikaci.
  • Zákaz používání chemických hnojiv na farmách.
  • Zákaz používání pesticidů, hubení škůdců se provádí pomocí jejich přirozených nepřátel, nebo nejedovatými alternativami schválenými ECOCERT.
  • Produkty jsou vyráběny a skladovány v ekologických prostorách.
  • Speciální postupy dokumentace Vám umožnují sledovat výrobu kosmetiky z kvalitních surovin, její balení až po konečné doručení zákazníkovi.
  • Dvakrát za rok provádí ECOCERT kontrolu výrobních linek, aby byly všechny její požadavky prováděny. ECOCERT upravuje a kontroluje nejen součásti a komponenty kosmetiky, ale i celý výrobní proces.
  • Produkty certifikované ECOCERT jsou šetrné k životnímu prostředí i společnost, která je vyrábí.

Přírodní kosmetika certifikována ekocertifikátem Greenlife podle standardů ECOCERT je k dispozici na cosmetics.ecocert.com.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení