Brainmax Pure Olej z konopných semínek, BIO, 500 ml

BrainMax Pure olej z konopných semínek prémiové kvality se získává ze za studena lisovaných konopných semen. Je považován za nejvhodnější rostlinný olejJe výborný pro studenou kuchyni. Do salátupomazánek, dresingů, apod. Olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které tělo potřebuje pro správnou funkci a samo si ho nevyrobí. V konopném oleji je ideální poměr omega 3-6-9 mastných kyselin, díky kterému má silné protizánětlivé účinky a je jedním z nejcennějších olejů vůbec. Obsahuje až 80 % nenasycených mastných kyselin.

Vhodný i pro ošetření pleti pro jedince s citlivou pokožkou.

Důvod slevy: Expirace - 11/22

Položka byla vyprodána…
Skladem
Kód: 15049
Značka: BrainMax
299 Kč / ks 260 Kč bez DPH
Kategorie: Potraviny
Hmotnost: 0.7 kg
EAN: 8594190025797
Položka byla vyprodána…

Brainmax Pure Olej z konopných semínek, BIO, 500 ml

 
BrainMax olej z konopných semínek je nejbohatším přírodním zdrojem esenciálních mastných kyselin, které si tělo neumí samo vyrobit, ale nezbytně je potřebuje pro správnou funkci řady systémů. Je to především kvůli jeho esenciálním polynenasyceným mastným kyselinám (PUFA), včetně omega 3-6-9, které obsahuje v ideálním poměru.

Unikátní zdravotní účinky díky kombinaci omega-3, omega-6 a polyfenolů.

Omega-3 jsou typ polynenasyceného tuku, který je prospěšný pro zdraví. Tři hlavní typy jsou: ALA (kyselina alfa-linolenová), DHA (kyselina dokosahexaenová) a EPA (kyselina eikosapentaenová). ALA je esenciální mastná kyselina, kterou naše tělo potřebuje, ale nedokáže si ji samo vytvořit, tudíž ji musíme získat z potravin. Omega-3 mastné kyseliny mají mnoho blahodárných účinků na naše zdraví. Nejdůležitější jsou však pro zdraví našich buněk, protože jsou součástí buněčných membrán.

 
 
konopny_olej_infografika_brainmarket_CZ
malé.jpg

 

Omega-6 mastné kyseliny mají svůj význam pro zdraví. Ovlivňují hladinu cholesterolu, jsou nezbytné pro zdraví kostí, vlasů a reprodukčního systému. Nesmí jich být však přebytek, v takovém případě se stávají PRO***livými. BrainMax Pure CéBéDé konopný olej nabízí ideální poměr nenasycených mastných kyselin 3:1.

Polyfenoly jsou látky běžně obsažené v rostlinách a plodech, často mají výrazné antioxidační, antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti. Snižují riziko diabetu 2. typu, snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi, pomáhají regulovat tělesnou hmotnost, působí proti stárnutí nervového systému a proti rozvoji symptomů demence. Klíčovou roli hrají pro správnou biodostupnost nenasycených mastných kyselin.

Zdravotní tvrzení z on hold seznamu Státního zdravotního ústavu. ***slovo zánět se nesmí používat.

Vitamín A, Beta-Karoten

Vitamin A se podílí na běžné funkci imunitního systému a udržení normálního stavu zraku, pokožky i sliznic. V organismu hraje důležitou roli. Chrání kůži před UV zářením, pomáhá při ekzémech a projevech psoriázy. Působí jako antioxidant a neutralizuje volné radikály, podporuje imunitní systém, zdraví plic, zpomaluje pokles kognitivních funkcí. Působí preventivně proti makulární degeneraci a zánětu kloubů (revmatoidní artritidě). 

Vitamín B1

Vitamín B1 je známý jako thiamin, který je důležitý při metabolismu sacharidů a aminokyselin. Thiamin se v lidském těle neukládá, proto je důležité ho denně doplňovat. Vitamín B1 je důležitý, protože podporuje trávení a podílí se na přeměně cukrů, konkrétně štěpí cukry na glukózu. Je tedy nezbytný pro metabolismus glukózy. Dále posiluje imunitní systém, podporuje kardiovaskulární systém, svalový systém a udržuje funkci centrálního nervového systému.

male.jpg
malee

Vitamin B2

Riboflavin má protizánětlivé vlastnosti. Je velmi potřebný pro vývoj a růst. V těle ovlivňuje metabolismus cukrů, aminokyselin a tuků. Pomáhá proti migréně, mírní depresivní stavy, zabraňuje kardiovaskulárním onemocněním tím, že napomáhá snížit krevní tlak a hladinu homocysteinu, který způsobuje onemocnění srdce. Dále podporuje zdraví očí, pomáhá zpevňovat kosti, chrání játra před toxiny a snižuje poškození jater.

Vitamin B3

Vitamin B3 se podílí na tvorbě energie v buňkách. Ovlivňuje metabolismus tuků a cukrů. Dále posiluje funkci mozku, podporuje funkci nervové soustavy. Pomáhá snižovat hladinu LDL cholesterolu a zvyšovat hladinu HDL cholesterolu, také snižuje tuky v krvi a hladinu cukru v krvi, díky čemuž podporuje zdraví kardiovaskulárního systému. Pomáhá chránit kůži a buňky před poškozením sluncem.

 

Vitamín B6

Vitamin B6 se podílí na činnosti nervové soustavy a energetického metabolismu. Přispívá k tvorbě červených krvinek a normální funkci imunitního systému. Napomáhá ke snížení míry únavy a vyčerpání i regulaci hormonální aktivity. Hraje roli při udržení normálního metabolismu bílkovin, glykogenu a homocysteinu.

Vitamín C

Vitamin C přispívá k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm. Dále k tvorbě kolagenu pro běžnou funkci krevních cév, chrupavek, dásní, zubů, kostí a kůže. Podílí se na činnosti nervové soustavy a energetického metabolismu. Napomáhá při ochraně buněk před oxidativním stresem, vstřebávání železa i snížení míry únavy a vyčerpání.

konopny_olej_infografika_brainmarket_CZ
34782-1

Vitamin D

Vitamín D je vitamín, který je rozpustný v tucích a pomáhá tělu absorbovat fosfor a vápník. Snižuje riziko onemocnění kardiovaskulárního systému, onemocnění periferních cév. Naopak jeho nedostatek se může projevit svalovou slabostí, zácpou, podrážděností a zvýšenou lámavostí kostí.

Vitamín E

Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Může zmírnit suchost a svědění s ekzémem nebo atopickou dermatitidou. Vitamín E také zlepšuje kognitivní funkce. Isomery vitamínu E slouží jako ochranný antioxidant, který bojuje proti oxidaci cholesterolu. Pozitivně ovlivňuje kardiovaskulární zdraví kvůli schopnosti snížit aktivitu enzymu, který kontroluje produkci/syntézu cholesterolu.

Výživové hodnoty 

Výživové hodnoty na 100 ml  
Energetická hodnota 3790kJ/900 kcal
Tuky 100 %
z toho nasycené mastné kyseliny 10 %
polynasycené mastné kyseliny 76 %
mononenasycené tuky 14 %
* % denní referenční hodnoty příjmu

Balení

500 ml 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: