BrainMax Pure Lion's Mane (Hericium) tinktura 1:2, 100 ml

Podobně jako ostatní medicinální houby obsahuje i Lion's Mane velké množství betaglukanů a diterpenoidů. Čínská medicína využívá tuto houbu k posílení kognitivních funkcí a celkovou vitalitu organismu. Tinktura v poměru 1:2 je balená v tmavých lahvičkách, čímž dostatečně chráněna před působením světla. Tinkturu můžete užívat samostatně, ale také přidat do vody nebo džusu.

 

Skladem
Kód: 6452/1353
Značka: BrainMax Pure
839 Kč / ks 693 Kč bez DPH
Kategorie: Zdraví a doplňky stravy
Hmotnost: 0.3 kg
EAN: 8594190022987

Hericium, houba tradiční čínské medicíny

Lion's Mane neboli Hericium, v česku známá jako Lví hříva, je medicinální houba, která se po celá staletí používá v tradiční čínské medicíně. Hericium obsahuje polysacharidy - beta glukany, minerály, stopové prvky a mezi hlavní látky patří hericenony a erinaciny.

 

lions mane detail tinktura

Současná legislativa nám nedovoluje zmiňovat veškeré zdravotní výhody.

lionsmane

Kromě svých pozitivních přínosů pro organismus hraje hericium důležitou roli pro ekosystém lesa, protože shromažďuje živiny z odumřelých částí stromů. Kromě vysokého množství betaglukanů obsahuje minerály jako je vápník, železo, hořčík, mangan a draslík. Z vitamínů můžeme jmenovat A, C, E a vitamíny skupiny B.

Výhody bylinných tinktur

Macerování bylin je patrně nejstarší druh zpracování bylin. Rostliny máčené v destilovaném alkoholu napevno zakořenily i v západní medicíně. Alkohol se používá k "rozbití" buněčné stěny rostliny, což umožňuje uvolňování biologicky aktivních sloučeninDo tinktury jsou vybírány rostliny nejvyšší kvality a po důkladném očištění jsou pozvolna louhovány v 50% alkoholuTinktury jsou mnohem koncentrovanější než samotné odvary z bylin a díky tomu jsou jejich účinky patrnější během kratší doby. Navíc díky obsahu alkoholu mají dlouhou trvanlivost a při správném skladování vydrží i několik let. Tinktura je balena v tmavých lahvičkách, aby byla dostatečně chráněna před působením světla. Můžete užívat samostatně, ale také přidat do vody nebo džusu.

photo1688109633

Jak tinkturu dávkovat? 

2x - 3x denně 2 - 3 ml, nebo dle doporučení lékaře. 1 ml odpovídá plnému zmáčknutí kapátka.

 

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

 

Složení: Potravinářský alkohol, Hericium erinaceus, voda.

Obsah alkoholu: 50%

Poměr extrakce: 1:2

Vysvětlení koncentrace: Když je tinktura v poměru 1:2 s 50% obsahem alkoholu znamená to, že na 1 díl bylinného výtažku připadají 2 díly celkového roztoku (alkohol a voda).

Původ: Velká Británie

Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Skladování: Skladujte na suchém a temném místě.

Hmotnost: 100 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: