BrainMax Pure Bazalka posvátná, Holy Basil, tinktura 1:5, 100 ml

Bazalka posvátná neboli Tulsi by neměla chybět v žádné domácnosti, protože má řadu pozitivních účinků pro organismus. Je vhodná při bolestech hlavy, rýmě a nachlazení, protože napomáhá vykašlávání a jako silný antioxidant podporuje imunitní systém. Dále podporuje normální trávení, funkce oběhového a dýchacího systému a taktéž vylučování vody z těla. Mimo to je vhodná při stresu, navozuje pocity uklidnění a podporuje lepší spánek. Tinktura v poměru 1:5 je balena v tmavých lahvičkách, čímž je dostatečně chráněna před působením světla. Tinkturu můžete užívat samostatně, ale také přidat do vody nebo džusu.

 

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 6452/1349
Značka: BrainMax Pure
259 Kč / ks 214 Kč bez DPH
Kategorie: Novinky
Hmotnost: 0.3 kg
EAN: 8594190022925
Položka byla vyprodána…

Tulsi nebo také bazalka posvátná. Dvě různá jména pro jednu z hlavních bylin ajurvédské medíciny. Bazalka má mnoho aktivních sloučenin, které stojí za mnoho účinků na lidský organismus. Obsahuje polysacharidy, které jsou známé svými vlastnostmi podporující imunitu. Při nachlazení napomáhá ke snadnějšímu vykašlávání a má pozitivní vliv na dýchací cesty. Kromě toho je tulsi významný adaptogen. Adaptogeny jsou skupinou rostlin, které přežijí veškeré povětrnostní vlivy a jednoduše řečeno se adaptovaly na okolní podmínky. Chrání nás tak před stresem a celkově harmonizují naše tělo i mysl.

  • Antioxidant.
  • Posiluje imunitní systém.
  • Pomáhá se zvládáním stresu a duševním vyčerpání.
  • Zklidnění, relaxace.
  • Pomáhá při bolestech.
  • Má příznivý vliv na dýchací a oběhový systém.
  • Vhodná při rýmě a nachlazení.
  • Napomáhá snadnějšímu vykašlávání.
  • Normální trávení.
bazalka posvatna
bazalka posvatna

Macerace bylin

Macerování bylin je patrně nejstarší druh zpracování bylin. Rostliny máčené v destilovaném alkoholu napevno zakořenily i v západní medicíně. Alkohol se používá k "rozbití" buněčné stěny rostliny, což umožňuje uvolňování biologicky aktivních sloučeninDo tinktury jsou vybírány rostliny nejvyšší kvality a po důkladném očištění jsou pozvolna louhovány v 45% alkoholu. Tinktury jsou mnohem koncentrovanější než samotné odvary z bylin a díky tomu jsou jejich účinky patrnější během kratší doby. Navíc díky obsahu alkoholu mají dlouhou trvanlivost a při správném skladování vydrží i několik let. Tinktura je balena v tmavých lahvičkách, aby byla dostatečně chráněna před působením světla. Můžete ji užívat samostatně, ale také přidat do vody nebo džusu.

Jak tinkturu dávkovat? 

2x - 3x denně 2 - 3 ml, nebo dle doporučení lékaře. 1 ml odpovídá plnému zmáčknutí kapátka.

 

Nákupem podpoříte i české lesy #stromzaobjednavku!

 

Složení: Potravinářský alkohol, Ocimum sanctum, voda. 

Poměr extrakce: 1:5

Obsah alkoholu: 45%

Vysvětlení koncentrace: Když je tinktura v poměru 1:5 s 45% obsahem alkoholu znamená to, že na 1 díl bylinného výtažku připadá 5 dílů celkového roztoku (alkohol a voda).

Upozornění: Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Původ: Velká Británie

Skladování: Skladujte na suchém a temném místě.

Objem: 100 ml

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: